A lézer az egyik legkedveltebb fogászati technológiának számít, és a modern fogászat számos területén alkalmazzák. Ennek az oka abban a könnyen belátható tényben rejlik, hogy a fogászati lézer olyan helyeket is képes elérni, amelyek eddig a hagyományos fogorvosi eszközökkel elérhetetlenek voltak.
Fogászati lézer a hatékonyabb megoldások érdekébenUtolsó módosítás: 2017. Április 25.
|
Egy innovatív fogászat már elképzelhetetlen fogászati lézer nélkül, hiszen nemcsak gyökér- és fogínybetegségeknél lehet alkalmazni, hanem segítségével a fogszuvasodást is kíméletes módon lehet kezelni.
Fogászati kezelés lézerrel |
A lézeres kezelések egy olyan kíméletes alternatívát jelentenek, amelyet szakorvosaink is előszeretettel alkalmaznak, legyen szó a különféle fogmegtartó-, vagy akár esztétikai és szájsebészeti kezelésekről. A beavatkozás során a páciens és a kezelést végző csapat egy speciális védőszemüveget viselnek.
A lézertechnológia számos előnyt kínál a hagyományos kezelésekkel szemben: a lézeres kezelések egyik nagy előnye a gyors sebgyógyulás, továbbá kevesebb stresszel, egy jobb komfortérzettel és minimális vérzéssel jár. Az eredmény már az első kezelés után látható.
Gyakori kérdések fogászati lézer témakörben
Milyen területeken alkalmazzák a fogászati lézert?
- Fogszuvasodás kezeléseknél
- Gyökérkezelés esetén
- Szájsebészeti kezelések esetében a lágyszövetek csekély mértékű vérzéssel járó vágásához valamint a csontregeneráció elősegítéséhez
- Fogínyformázásnál
- Fogágybetegség fennállásakor
- Kürettezésnél / Mélytisztításkor
- Fogfehérítés esetén
Lehetséges gyökérkezelés fogászati lézerrel?
Igen! Egy gyökérkezelés esetében a lézert elsősorban a gyökércsatorna fertőtlenítéséhez használjuk. A lézer segítségével el lehet távolítani a fogbél gyulladt területeit, de az eszköz döntő előnye abban áll, hogy még a nehezen hozzáférhető helyeken is el lehet pusztítani a kórokozókat.
Hogyan lehet alkalmazni a fogászati lézert fogágybetegség esetén?
A lézerfény segítségével el lehet pusztítani a gyökércsatornákban elhelyezkedő – fogágybeteséghez vezető – baktériumokat, anélkül, hogy káros hatású gyógyszerekkel terhelnénk testünket. Ezzel a teljesen fájdalommentes beavatkozással még a mélyen a fogíny alatt található és gyulladást okozó csírákat is el lehet távolítani.
Fogászati lézer fogszuvasodás ellen?
A fogászati lézernek köszönhetően a fogszuvasodást fúrás, fájdalom és érzéstelenítő injekció nélkül is el lehet távolítani. Ez az eljárás sokkal hatékonyabb, mint a hagyományos kezelési módszer. Ami azonban még ennél is sokkal fontosabb, az az, hogy a páciens számára sokkal kellemesebb és teljesen stresszmentes.
Az érzékeny fogakat is lehet kezelni lézerrel?
A fognyakak érzékenysége lézerezéssel csillapítható.
Milyen területeken lehet még alkalmazni a fogászati lézert?
A fogászati lézert számos területen lehet alkalmazni, így nemcsak szájsebészeti, hanem esztétikai és konzerváló fogászati kezelések esetén is rendkívül hasznos eszköznek számít.