Összegyűjtjük a legmegfelelőbb találatokat...
hu

Altatásos fogászat

Utolsó módosítás: 2023. Március 13.

Klinikánkon a modern fogászati ellátás összes területén rendelkezünk tapasztalt szakorvosokkal és kezeléseink során minden esetben a stressz- és fájdalommentes eljárások hívei vagyunk.

Altatásos fogászat Hévízen - Gelencsér Dental
Altatásos fogászat Hévízen - Gelencsér Dental

Vannak akiket csak a legnagyobb szájsebészeti műtétek ijesztenek meg, vannak akiknek a félelmei mögött korábban elszenvedett kellemetlen élmények állnak, ám sokkal gyakoribb azon páciensek száma, akik konkrét ok nélkül is rettegnek a fogorvostól.

Olyannyira, hogy a szükséges fogászati kezelést akár a legvégsőkig halogatják, amely idővel csak egyre nagyobb megterhelést és költséget jelent számukra.

Pedig manapság már egyszerűen átalhatjuk a rémisztő fogászati beavatkozásokat is.

Az orvos válaszol



Pácienseink félelmeit megértve minden kezelés során azon dolgozunk, hogy nyugodt, megértő, támogató közeget biztosítsunk.

Szakképzett altatóorvosunk, Dr. Nyéki Dömötör felügyeli az altatásos fogászati beavatkozásokat, aki már a kezelést megelőzően egy aneszteziológiai konzultáción megválaszolja a felmerülő kérdéseket.

Mit jelent a fogászati szedáció? Kinek ajánljuk?



Sokan vannak olyanok, akik valamilyen fiatalkori fogászati beavatkozás okozta kellemetlen élmény, esetleg pánikbetegség miatt rettegnek még a fogorvos gondolatától is.

A fogászati kezeléstől való félelem kiemelt helyet foglal el a szorongásos állapotok között, sokszor megnehezíti vagy extrém esetben el is lehetetlenítheti a beavatkozást, ezért a stressz és fájdalommentes kezelés alapvető kihívás a fogorvos számára.

A köznyelvben „bódításként” is ismert éber szedációt a gyógyászat és diagnosztika több területein is alkalmazzák. Célja, hogy a páciensnek megkönnyítse és elviselhetővé tegye a számára fokozott félelemmel járó, kellemetlen beavatkozásokat.

Különösen indokolt olyan esetekben, amikor a tervezett kezelés hosszú és az átlagosnál nagyobb megterheléssel jár, illetve ha a szorongás szervezetre gyakorolt kedvezőtlen következményei (szapora szívműködés, vérnyomásemelkedés, stb.) az adott beteg esetében kockázati tényezőként jönnek szóba.

Előny továbbá, hogy csökkenti a kóros garatreflex által okozott kontrollálhatatlan öklendezést vagy hányingert, amely mind a páciens, mind az orvos számára megnehezítené a kezelést.

Mennyiben más az éber szedáció, mint a mélyaltatás?



Az éber szedáció során az altatóorvos nyugtatószereket juttat a véráramba, így biztosítva egy nyugodt, stress és fájdalommentes állapotot. A páciens saját maga légzik, a garatreflexek megtartottak, de a kóros öklendezés jelentősen mértékben csökken. Tudatállapot enyhén befolyásolt, kissé meglassult, de képes a szóbeli utasítást megérteni és végrehajtani.

A beavatkozások alatt szükség van a páciens együttműködésére, szájának megfelelő nyitására, fejének esetleges elfordítására, így adott esetben a fogorvos el tudja végeztetni a szükséges harapáspróbákat vagy lenyomatvételeket is. Az éber szedálás nem jelent mély alvó állapotot, a páciens érzékeli környezetét, de azt kellő nyugalommal, félelemtől mentes állapotban teszi.

A “mélyaltatás” vagy általános anesztézia esetén több potenciálisan kockázatos beavatkozást végezünk el a betegen. Gyógyszerekkel teljes tudatvesztést érünk el, kikapcsoljuk az izomműködést, leállítjuk a légzést, egy csövet helyezünk le az orron keresztül a légcsőbe és ezen a tubuson keresztül mesterségesen lélegeztetjük a beteget az altatógép segítségével. Éber szedáció esetén ezek a nagyobb veszélyt jelentő beavatkozások mind elkerülhetőek, így kisebb megterhelést jelent a szervezet számára.

Milyen fogászati beavatkozáshoz vehető igénybe?



A páciens egy kellemesen nyugodt, relaxált állapotba kerül a beavatkozás alatt, mely az operatőr munkáját megkönnyíti.

Gyakorlatilag bármilyen fogászati kezelés végezhető aneszteziológus felügyelete mellett szedációban, így szájsebészeti beavatkozások, implantátum beültetés, csontpótlás, bölcsességfog eltávolítás, komplett szájrehabilitáció, tömések és csiszolások, de extrém esetben arra is akad példa, hogy a páciens a fogkőeltávolítást is inkább átaludná.

Hogy zajlik a szedáció?



A beavatkozást minden esetben személyes altatóorvosi konzultáció előzi meg, mely során a páciens részletes tájékoztatást és válaszokat kap felmerülő kérdéseire.

Első lépésben vénát biztosítunk egy kanül segítségével, melyhez infúziós pumpát csatlakoztatunk. A helyi érzéstelenítő kiegészítéseként, különböző nyugtató, fájdalomcsillapító hatású gyógyszereket adagolunk a kívánt hatás eléréséig. A beavatkozás során folyamatosan ellenőrizzük a páciens élettani mutatóit, a vérnyomást, szívműködést, légzést, oxigén ellátottságot.

A szedálás előnye, hogy a páciens csak kismértékben vagy egyáltalán nem emlékszik a beavatkozásra, így nem alakul ki róla kellemetlen élménye. A legtöbb beteg csak a kezelés elejét és végét tudja felidézni, időtartamának érzete jelentősen lecsökken.

A műtétet követően felfüggesztjük az altatószerek hatását és a teljes ébredést megvárva a beteget néhány órán keresztül szorosan megfigyeljük. Amikor állapota már lehetővé teszi, felelős személy kíséretében otthonába távozhat.

Mennyire biztonságos a szedáció és javasolt-e mindenkinek?



Az éber szedáció gyakorlatilag biztonságos. Azonban, mint minden orvosi beavatkozásnak, ennek is lehetnek mellékhatásai, szövődményei (pl.: allergiás reakció, vénabiztosítás nehézsége miatti többszöri szúrás, zsibbadásérzés, vénafal irritáció, légúti védekező reflexek csökkenése, a légzés felületesebbé válása, beavatkozás utáni fejfájás, szédülés). Ezek ritkák és megfelelő odafigyeléssel elkerülhetőek, hatékonyan kezelhetőek.

Jó egészségi állapotú, beállított magasvérnyomású páciensek éber szedációra minden további nélkül alkalmasak.

A súlyos szív- és érrendszeri betegségek, máj, vesebetegség, zajló légúti fertőzés esetén a beavatkozás nem javasolt. Nem ajánlott szedáció végzése kisgyermekeken, ill. várandós pácienseken sem. Bármilyen egészségi állapotot befolyásoló tényező, akut vagy krónikus betegség esetén a szedálhatóság kérdésében az altatóorvos hoz döntést, az ő feladata, hogy a kockázati tényezőket minimálisra csökkentse és az Ön életfunkcióit felügyelje.

Mik a fontos tudnivalók altatás előtt és után?



A szedáció szigorú feltétele az éhgyomrúság. Szilárd tápláléktól a bódítást megelőző 5 órában, folyadéktól 2 órán keresztül tartózkodnia kell. A húgyhólyag ürítése a kezelés előtt ajánlott.

A szedációt követő 24 órában tilos járművet vezetni, veszélyes berendezéseket kezelni és alkoholt fogyasztani.

Az ébredés és megfigyelés után kizárólag felnőtt kísérőszeméllyel hagyható el a fogászat.

AZ ALTATÁSOS FOGÁSZATI KEZELÉS MEGFELELŐ MEGOLDÁS ÖNNEK, HA:


  • a fogorvos gondolata is szorongással, rettegéssel tölti el;
  • intenzív fájdalomérzettel társuló rossz tapasztalatai vannak;
  • a nagyobb műtéti beavatkozások megrémítik, és szeretné kikapcsolni a külvilágot;
  • fokozott garatreflex, az öklendezés és hányinger miatt kibírhatatlannak tartja a fogászati kezelést.


AZ ÉBER SZEDÁCIÓ 5+1 ELŐNYE

1. A fogászati beavatkozástól való fokozott félelem teljesen megszüntethető, így rég halogatott vagy nagyobb kezelések is elvégezhetők;

2. A helyi érzéstelenítő kiegészítéseként altatószereket juttatva a véráramba egy teljesen nyugodt, stressz-, félelem- és fájdalommentes állapot biztosítható;

3. Enyhén befolyásolt tudatállapot mellett a páciens képes a fogorvos utasításait végrehajtani, ami jelentősen megkönnyíti a kezelését, de csak kismértékben vagy egyáltalán nem emlékszik a beavatkozásra, így nem alakul ki róla kellemetlen élménye.

4. Az öklendezés és hányinger jelentős mértékben csökken;

5. Nem olyan megterhelő a szervezet számára, mint a mélyaltatás; Nem igényel szigorú kivizsgálást a beavatkozás előtt.

+1 A szedáció során intravénásan fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt és szükség esetén antibiotikumot is juttatunk a szervezetbe, hogy a műtét utáni gyógyulás hatékonyabb, gyorsabb és kellemetlenségektől mentesen legyen.

További információra van szüksége vagy időpontot szeretne kérni személyes tanácsadásra?

Írjon nekünk, segítünk:

Adatok küldése folyamatban...

ajax loader

Az adatküldés a csatolt fájlok méretétől függően több percig is eltarthat. Kérjük várjon türelemmel...

* Név:
* E-mail:
* Telefon:
Visszahívást kér?
Szeretne fájl(oka)t is csatolni?
(például röntgenfelvétel vagy fotó)
1. Fájl feltöltése:
2. Fájl feltöltése:
3. Fájl feltöltése:
4. Fájl feltöltése:
5. Fájl feltöltése:
Kérdés vagy időpont igény:
* Creditcard:


Altatásos fogászat
Gelencsér Dental Zahnklinik Ungarn
Altatásos fogászat
8380 75 Vörösmarty Heviz Balaton Hungary
+3683340183 €€
Balaton
A szorongás, a félelem többé már nem lehet akadály a fogászati kezelések során. Altatásos fogászat kell Önnek, ha fél a fogorvostól. Válassza a Gelencsér Dental-t Hévízen.
Utolsó módosítás: 2023. Március 13.